Anasayfa Kurumsal HAKKIMIZDA

Usta Kalıp Hakkında

Usta Kalıp Firması Hakkında

Usta Kalıp’ın kuruluş fikri; Ali Kavaklıoğlu’nun inşaat sektöründe uzun yıllar edindiği tecrübe, bilgi, birikim, deneyimi ve hizmet verilen firmaların ihtiyaçları sonrası ortaya çıkan taleplerin sorunsuz bir şekilde yönetiminin sektör tarafından taçlandırılmasıyla ortaya çıkmış, bunun akabinde de firma Kavaklıoğlu tarafından sektöre kazandırılmıştır.

Kayseri’deki önemli inşaat firmaları olan ÖzKa, Bekaş, Somyürekler, Erkut, İlkut, Arven, Başyazıcıoğlu, Yüksel, Bekaş, Tuğberk İnşaat ve Barutçu Yapı ile çalışan firma, ilerleyen zamanlarda Gürgüpoğlu Rulman, Başyazıcıoğlu MİX Kayseri, Kemal Koçak, Botanik Çiçekçilik, Texhong Textile Turkey Kayseri projelerinin kalıp işlerini de referanslarına eklemiştir.

2013-2014 yıllarında İtalyan GEOPLAST markasının Endüstriyel Kalıp ve Plastik Kalıp bayiliğini alan firma, bu alanda gerekli makine teçhizat altyapısını tamamlamıştır. Bu çalışma ile kaset döşeme, kör kalıp ve endüstriyel kalıp noktasında personel eğitimi yapmış ve kendisini kompleks projelere hazırlamıştır. 2018 yılı başında Bekaş AŞ ile Ankara’da yapılacak bir proje için anlaşarak endüstriyel kalıp işini faaliyete geçirmiştir. Kule vinç ve masa tipi iskeleler ile H20 ve playwood yüzeyli kalıp hizmeti vermeye başlamıştır. Bu proje devam ederken Texhong Textile Turkey LTD. ŞTİ. ile anlaşan Usta Kalıp, iplik üreten Çin merkezli firmaya hizmet vermiştir. Klima kanalları, klima binaları, çelik imalatı, alt ve üst yapı hizmetini sağlayarak 90 günlük sürede projeyi 2019 yılı sonunda tamamlamıştır.

Firmalara yönelik endüstriyel, kara ve kaset kalıp işlerini yürüten USTA KALIP’ın sektördeki engin bilgi ve uygulama tecrübesi, hizmet verdiği firmalar tarafından tercih sebebidir.