Anasayfa Medya Haberler Masa Tipi Kalıp İskele Sistemleri İnşaat Yapımını Kolaylaştırıyor
Masa Tipi Kalıp İskele Sistemleri İnşaat Yapımını Kolaylaştırıyor

Masa Tipi Kalıp İskele Sistemleri İnşaat Yapımını Kolaylaştırıyor

Usta Kalıp, inşaat sektöründe Masa Tipi (Pano) Kalıp İskelesi kullanarak döşeme, perde gibi inşaatın yükünü taşıyan alanlarda inşaatın yapımına kolaylıklar sunuyor.

Kayseri merkezli olup yurt genelinde inşaat firmalarına kara kalıp ve endüstriyel kalıp hizmeti veren Usta Kalıp, sektörde kaliteli ve güvenli çalışma sistemiyle öne çıkıyor. Bugüne kadar yurt genelinde çok sayıda firmaya kalıp desteği veren firma, geniş ürün gamıyla sektörde büyük bir boşluğu dolduruyor.

Usta Kalıp olarak bütün işlerinde güvenlik ve kaliteyi baz alan hizmetler verdiklerini dile getiren Usta Kalıp Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kavaklıoğlu, döşeme, perde gibi inşaatın yükünü taşıyan alanlarda da Masa Tipi (Pano) Kalıp İskele sistemleri kullandıklarını söyledi. Bu sistemin özellikle köprü, viyadük ve iş merkezi inşaatları gibi yüksek ve ağır yüke sahip projelerde döşeme ve kiriş altında taşıyıcı iskele olarak kullanıldığını ifade eden Ali Kavaklıoğlu, bu sistemin çok büyük bir güvenlik çözümü olduğunu vurguladı.

Farklı Kullanım Alanlarına Çözüm

Diyagonal (çapraz) bağlantı elemanları ve ana çerçeve elemanlarından oluşan Masa Tipi (Pano) Kalıp İskele sistemlerinin yük iskelesi ve merdiven kulesi gibi üç farklı şekilde kullanıldığını vurgulayan Ali Kavaklıoğlu, “Kalıp altı iskele sistemleri inşaatın bir katı yapıldıktan sonra diğer katta tekrar kullanılmakta. Bu sistem ile birlikte katı atık projelerinden konut ve otel gibi projelere kadar çözüm sunduk. Kalıp altı sistemlerinde teleskobik dikme direkler de kullanılıyor. Ancak bu direkler 5-6 metre yükseklikte kat aralığı olan projelerde kullanılamadığı için yerine daha mukavemetli olabilen masa tipi (pano) kalıp iskelesini taşıyıcı sistem olarak kullanıyoruz.” Şeklinde konuştu.